Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

- 1j 2, 23

Aktualności

Trzej Królowie - Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - w tradycji znaną jako Trzech Króli - na Wschodzie była już znana w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem.


"Pokój związany z wiarą i łaską" - mówił Benedykt XVI.

Papież, sprawując Mszę św. w bazylice św. Piotra w Watykanie, w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, mówił o pokoju, którego nic nie może zabrać wierzącym.


Wydarzenia mijającego roku w Kościele.

W mijajacym 2012 roku, byliśmy świadkami wielu, bardzo ważnych wydarzeń w Kościele, o których może już nie pamiętamy. Spróbujmy zatem jeszcze raz na nie spojrzeć, by mądrzejszymi wejść w nadchodzący Nowy Rok 2013.


Święty Sylwester i Nowy Rok.

Patron ostatniego dnia roku - papież Sylwester I był rodowitym Rzymianinem. O dzieciństwie i młodości świętego niewiele wiadomo. Wiemy natomiast, że przyjął święcenia kapłańskie jeszcze przed rozpoczęciem prześladowań chrześcijan przez cesarza Dioklecjana.


Rodzina ma być święta - Uroczystość Świętej Rodziny.

Przeżywamy dziś uroczytość Świętej Rodziny z Nazaretu. To jest miara i wzór dla dzisiejszych rodzin. Patrzmy na Nazaret i tam szukajmy odpowiedzi na pytanie: Jaka dzisiaj ma być rodzina ?


Przełożony wspólnoty z Taize, br. Alois ...

Chrzest i słowo Boże, to jest to, co łączy młodych, którzy przybyli do Rzymu - mówił br Alois, witając Papieża. Wskazał, że chrześcijanie pojednani, mogą się stawać świadkami pokoju i komunii.


Papież zachęca młodych do ...

Papież w swoim słowie skierowanym do młodych, którzy zjechali się w tym roku do Rzymu, zachęca ich, aby na nowo zatroszczyli się o Światło w swoim życiu, którym jest Jezus.


Św. Szczepan wzorem ewangelizatora.

Benedykt XVI wskazał na św. Szczepana, który jest dzisiaj wzorem dla wszystkich, którzy chcą realizować wezwanie do nowej ewangelizacji.


Pierwszy świadek Dzieciątka.

Przesłanie pierwszego męczennika. Rozważanie bł. Jana Pawła II z 2001 roku.


Pasterka w Watykanie.

Ojciec Święty, Benedykt XVI, przewodniczył uroczystej Pasterce w Bazylice św. Piotra. "Bóg staje się dzieckiem, abyśmy Go mogli miłować i jako dziecko powierza się z ufnością w nasze ręce". - mówił Papież .


Pierwsza  « Poprzednia 30 31 32 33 Następna » 

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA