Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Złóż Bogu ofiarę dziękczynną i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu.

- Ps 50, 14

Aktualności

Pierwszy świadek Dzieciątka.

Przesłanie pierwszego męczennika. Rozważanie bł. Jana Pawła II z 2001 roku.


Pasterka w Watykanie.

Ojciec Święty, Benedykt XVI, przewodniczył uroczystej Pasterce w Bazylice św. Piotra. "Bóg staje się dzieckiem, abyśmy Go mogli miłować i jako dziecko powierza się z ufnością w nasze ręce". - mówił Papież .


Życzenia świąteczne !

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy." (J 1, 14)


Wigilijna modlitwa

Zasiadając do wigilijnego stołu w naszych rodzinach, niech nie zabraknie słuchania Słowa Bożego, modlitwy i kolędowania. Niech przebaczenie i miłość zajasnieją światłem w naszych sercach i między nami.


Wiara Maryi podstawą nadziei chrześcijan.

Benedykt XVI swą katechezę, podczas środowej audiencji ogólnej, poświęcił wierze Maryi, która dla chrześcijan jest zachętą, by żyć jak Ona, posłuszeństwem wiary i pokorą. Była to ostatnia katecheza przed uroczystością Bożego Narodzenia.


Kolejne osoby otrzymały "nowe życie" !

W dniach od 14 do 16 grudnia 2012 r., już kolejny raz w Roku Wiary, przeżywany był w rzeszowskiej Parafii MB Saletyńskiej, Kurs Filipa. Ekipę tworzyli bracia SNE św. Filipa ze wspólnot rzeszowskich.


Piekny czas radości.

Dnia 16.12.2012 r. w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie odbyła się po raz kolejny Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Gromadząc się ...


Za nami Kurs Filipa w Warszawie

W miniony weekend odbył się Kurs Filipa w Warszawie. Uczestniczyło w nim 15 osób. Poprowadził go ks. Jacek G. z ekipą z Warszawy.


Zbliża się czas Adwentu

Zbliża się Adwent i jak co roku  można składać ofiary na paczki dla potrzebujących. Mamy w „opiece” stałe rodziny, dla których ta pomoc jest naprawdę przydatna ale  nie zapominajmy również, że tego dzielenia się dobrami materialnymi potrzebujemy przede wszystkim my sami. 


Nie mylić panowania Chrystusa z władzą

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, stanowiąca ukoronowanie roku liturgicznego, jest ubogacona przyjęciem do Kolegium Kardynalskiego sześciu nowych członków, których zgodnie z tradycją, zaprosiłem dziś do koncelebrowania wraz ze mną Eucharystii. Do każdego z nich kieruję najserdeczniejsze pozdrowienia, dziękując kard. Jamesowi Michaelowi Harveyowi za miłe słowa skierowane do mnie w imieniu wszystkich.


Pierwsza  « Poprzednia 31 32 33 34 Następna » 

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA