Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują...

- Mt 5, 44

Aktualności

Wielki Post z "Filipem".

Rozpoczął się już Wielki Post, który stał się okazją dla wielu naszych braci, by doświadczyć osobiscie spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, który przychodzi z darem Nowego Życia, udzielając chojnie daru Ducha Świętego tym, którzy Go pragną. My natomiast, kolejny raz mogliśmy się przekonać o dobroci i mocy Jezusa.


Środa Popielcowa z Benedyktem XVI.

Ojciec Święty Benedykt XVI, rozpoczynając okres Wielkiego Postu, odprawił Mszę Świętą w Bazylice św. Piotra. Podczs liturgii, sam przyjął znak posypania głowy popiołem oraz posypał popiołem, głowy niektórych kardynałów i wiernych. Słowami proroka Joela, Papież wezwał byśmy "rozdzierali serca a nie szaty".


Ostatnia środowa katechez Benedykta XVI.

Ojciec Święty Benedykt XVI, po raz pierwszy, od czasu ogłoszenia swojej decyzji o rezygnacji z urzędu, spotkał się z wiernymi w Auli Pawła VI na audiencji, wygłaszając kolejną (ostatnią) katechezę środową. Dziękował zebranym, za miłość i modlitwę.


Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post - 2013.

Wielki Post, który rozpoczynamy to okazja, aby medytować i zastanawiać się nad relacją między wiarą a miłością - piszę Papież w tegorocznym orędziu na Wielki Post. Ojciec Święty wskazuje na ścisły związek, który zachodzi między dwiema cnotami teologalnymi - wiarą i miłością.


Benedykt XVI oglosił rezygnację z urzędu !

Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił, że zakończy swoją posługę następcy Św. Piotra 28 lutego. Papież poinformował o tym osobiście w poniedziałek podczas konsystorza. 


Wiara w Boga. Co znaczy dla nas ?

Benedykt XVI podczas środowej katechezy, w czasie audiencji generalnej w Watykanie, zwrócił uwagę, że współczesnemu człowiekowi, ze względu na kontekst kulturowy i społeczny nie łatwo dziś mówić o ojcostwie. Trudności te pomaga nam jednak ...


Formacja II wspólnoty - "od wspólnoty z Jezusem do wspólnoty z braćmi".

W dniach 26 i 27 stycznia II Wspólnota macierzysta przeżywała swój czas formacji, przez który przeprowadził nas ks Jacek Gorzelany MS. Tematem formacji było „Znaczenie Wspólnoty dla naszego duchowego wzrostu” a także „Modlitwa jako spotkanie Osób”.


Wierzyć, to oprzeć życie na Bogu.

Ojciec Święty, podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, mówił o tym, co znaczy wierzyć w Boga. Podkreślił, że wiara jest zarówno darem jak i zobowiązaniem, jest łaską Bożą i ludzką odpowiedzialnością w doświadczeniu dialogu z Bogiem, który z miłości, «przemawia do ludzi, jak do przyjaciół» (Dei Verbum, 2).


Formacja I wspólnoty - co za "uczucie" !

W niedzielę, 20 stycznia zakończyło się spotkanie formacyjne I wspólnoty macierzystej. Formację prowadził ks.Jacek Gorzelany MS. Pan Bóg zaskoczył nas tematem – Modlitwa uczuć – i tym, co każdy z nas otrzymał. Jezus mówił do nas na wiele sposobów. 


Chrystus Pośrednikiem i Pełnią Objawienia.

Podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie, Papież mówił o Chrystusie, który jest zarazem Pośrednikiem i Pełnią całego Objawienia. Przypomniał, iż już w Starym Testamencie mowa jest o pośrednikach, jak Mojżesz, prorocy, sędziowie, którzy przekazują ludowi Izraela wolę Bożą, przypominając o ...


Pierwsza  « Poprzednia 31 32 33 34 35 Następna »  Ostatnia

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA