Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Ja możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od Boga.

- J 5, 44

Aktualności

Droga Krzyżowa w Koloseum.

W Wielki Piątaek, jak co roku, odbyła się Droga Krzyżowa, w której uczestniczył Papież Franciszek. Na zakończenie rozważań, Ojciec Święty powiedział "Chrześcijanie na zło muszą odpowiadać dobrem, biorąc na siebie krzyż, tak jak Jezus".


Wielka Środa i Pierwsza Audiencja Generalna Papieża Franciszka.

"Wielki Tydzień jest czasem łaski, który daje nam Pan, aby otworzyć drzwi naszych serc, naszego życia, naszych parafii, ruchów, stowarzyszeń i «wyjść»..., aby nieść światło i radość naszej wiary" - powiedział papież Franciszek podczas swej pierwszej audiencji ogólnej.


Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień.

W Niedzielę Palmową, w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. Od 1986 r. w Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem.


Niezwykłe spotaknie w historii Kościoła.

Ojciec Święty Franciszek złożył dziś wizytę Benedyktowi XVI w Castel Gandolfo. "O nie, jesteśmy braćmi, pomodlimy się razem" - powiedział Papież Franciszek, kiedy jego poprzednik chciał mu ustąpić miejsca na klęczniku w kaplicy pałacu apostolskiego w Castel Gandolfo.


Dlaczego Papież Franciszek ?

Ojciec Święty, w czasie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami, powiedział dlaczego wybrał imię Franciszek. Wskazał na potrzebę pokoju, troskę o ubogich oraz właściwą relację do środowiska naturalnego.


Habemus Papam !

Annuntio vobis gaudium magnum: habemus Papam, Eminentissimum ac reverendissimum Dominum, Dominum Jorge Mario Sanctæ Romanæ Ecclesiæ Cardinalem Bergoglio, Qui sibi nomen imposuit Franciszek.


Dziś rozpoczęło się Konklawe.

Dzisiaj w Kaplicy Sykstyńskiej rozpoczęło się konklawe, podczas którego kardynałowie będą wybierać nastepcę Benedykta XVI. Uczestniczy w nim 115 kardynałów - elektorów. Wśród nich jest czterech kardynałów z Polski. Pamietajmy, aby otoczyć ten czas naszą modlitwą. 


Ostatnia audiencja Benedykta XVI.

Na ostatnie spotkanie z Benedyktem XVI przybyło ok 200 tyś. wiernych, którzy chcieli wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Papież był serdecznie i entuzjastycznie witany przez wiernych. Mówił: "Dziękuję za tak liczne przybycie na ostatnią audiencję generalną mojego pontyfikatu".


Wielki Post z "Filipem".

Rozpoczął się już Wielki Post, który stał się okazją dla wielu naszych braci, by doświadczyć osobiscie spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, który przychodzi z darem Nowego Życia, udzielając chojnie daru Ducha Świętego tym, którzy Go pragną. My natomiast, kolejny raz mogliśmy się przekonać o dobroci i mocy Jezusa.


Środa Popielcowa z Benedyktem XVI.

Ojciec Święty Benedykt XVI, rozpoczynając okres Wielkiego Postu, odprawił Mszę Świętą w Bazylice św. Piotra. Podczs liturgii, sam przyjął znak posypania głowy popiołem oraz posypał popiołem, głowy niektórych kardynałów i wiernych. Słowami proroka Joela, Papież wezwał byśmy "rozdzierali serca a nie szaty".


Pierwsza  « Poprzednia 31 32 33 34 35 Następna »  Ostatnia

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA