Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko.

- Iz 45, 7

Aktualności

Wierzyć, to oprzeć życie na Bogu.

Ojciec Święty, podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, mówił o tym, co znaczy wierzyć w Boga. Podkreślił, że wiara jest zarówno darem jak i zobowiązaniem, jest łaską Bożą i ludzką odpowiedzialnością w doświadczeniu dialogu z Bogiem, który z miłości, «przemawia do ludzi, jak do przyjaciół» (Dei Verbum, 2).


Formacja I wspólnoty - co za "uczucie" !

W niedzielę, 20 stycznia zakończyło się spotkanie formacyjne I wspólnoty macierzystej. Formację prowadził ks.Jacek Gorzelany MS. Pan Bóg zaskoczył nas tematem – Modlitwa uczuć – i tym, co każdy z nas otrzymał. Jezus mówił do nas na wiele sposobów. 


Chrystus Pośrednikiem i Pełnią Objawienia.

Podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie, Papież mówił o Chrystusie, który jest zarazem Pośrednikiem i Pełnią całego Objawienia. Przypomniał, iż już w Starym Testamencie mowa jest o pośrednikach, jak Mojżesz, prorocy, sędziowie, którzy przekazują ludowi Izraela wolę Bożą, przypominając o ...


Wielkość otrzymanego daru.

W liturgii przechodzimy od okresu Bożego Narodzenia do okresu zwykłego, do codzienności, przez bramę Chrztu Chrystusa. Dlaczego Jezus przyjmuje chrzest? Przecież nad Jordan przychodzili grzesznicy. 


Wgilia w I wspólnocie.

W niedzielę 6 stycznia I wspólnota macierzysta spotkała się przy „wigilijnym stole”, by przeżywać radość z narodzenia Jezusa. Już tak to jest, że dobrze nam razem.


Wigilijne świętownie II wspólnoty.

W sobotę, 5 stycznia, odbyła się Wigilia II wspólnoty. Spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii, po której nastał czas słuchania Słowa Bożego o Narodzeniu Pańskim, dzielenia się opłatkiem i wspólnego biesiadowania, przy śpiewie kolęd. 


XXI Światowy Dzień Chorego.

Już po raz 21 będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Przeżywać go będziemy 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes. Ojciec Święty z tej okazji, opublikował orędzie, w którym wzywa, aby rozwijać "diakonię miłości", oraz przyjmować każde ludzkie zycie.


Żyjesz wiarą ? Nie pasujesz do świata.

"Pokora wiary, wspólnej wiary z wiarą Kościoła wszystkich czasów zawsze będzie w konflikcie z panującą mądrością tych, którzy trzymają się tego, co pozornie bezpieczne. Ten, kto żyje wiarą Kościoła i głosi ją, w wielu punktach nie pasuje do panujących poglądów, zwłaszcza w naszych czasach" - mówił Papież w homili, którą wygłosił w Uroczystość Objawienia Pańskiego.


Trzej Królowie - Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - w tradycji znaną jako Trzech Króli - na Wschodzie była już znana w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem.


"Pokój związany z wiarą i łaską" - mówił Benedykt XVI.

Papież, sprawując Mszę św. w bazylice św. Piotra w Watykanie, w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, mówił o pokoju, którego nic nie może zabrać wierzącym.


Pierwsza  « Poprzednia 32 33 34 35 36 Następna » 

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA