Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują...

- Mt 5, 44

Aktualności

Wielkość otrzymanego daru.

W liturgii przechodzimy od okresu Bożego Narodzenia do okresu zwykłego, do codzienności, przez bramę Chrztu Chrystusa. Dlaczego Jezus przyjmuje chrzest? Przecież nad Jordan przychodzili grzesznicy. 


Wgilia w I wspólnocie.

W niedzielę 6 stycznia I wspólnota macierzysta spotkała się przy „wigilijnym stole”, by przeżywać radość z narodzenia Jezusa. Już tak to jest, że dobrze nam razem.


Wigilijne świętownie II wspólnoty.

W sobotę, 5 stycznia, odbyła się Wigilia II wspólnoty. Spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii, po której nastał czas słuchania Słowa Bożego o Narodzeniu Pańskim, dzielenia się opłatkiem i wspólnego biesiadowania, przy śpiewie kolęd. 


XXI Światowy Dzień Chorego.

Już po raz 21 będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Przeżywać go będziemy 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes. Ojciec Święty z tej okazji, opublikował orędzie, w którym wzywa, aby rozwijać "diakonię miłości", oraz przyjmować każde ludzkie zycie.


Żyjesz wiarą ? Nie pasujesz do świata.

"Pokora wiary, wspólnej wiary z wiarą Kościoła wszystkich czasów zawsze będzie w konflikcie z panującą mądrością tych, którzy trzymają się tego, co pozornie bezpieczne. Ten, kto żyje wiarą Kościoła i głosi ją, w wielu punktach nie pasuje do panujących poglądów, zwłaszcza w naszych czasach" - mówił Papież w homili, którą wygłosił w Uroczystość Objawienia Pańskiego.


Trzej Królowie - Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - w tradycji znaną jako Trzech Króli - na Wschodzie była już znana w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem.


"Pokój związany z wiarą i łaską" - mówił Benedykt XVI.

Papież, sprawując Mszę św. w bazylice św. Piotra w Watykanie, w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, mówił o pokoju, którego nic nie może zabrać wierzącym.


Wydarzenia mijającego roku w Kościele.

W mijajacym 2012 roku, byliśmy świadkami wielu, bardzo ważnych wydarzeń w Kościele, o których może już nie pamiętamy. Spróbujmy zatem jeszcze raz na nie spojrzeć, by mądrzejszymi wejść w nadchodzący Nowy Rok 2013.


Święty Sylwester i Nowy Rok.

Patron ostatniego dnia roku - papież Sylwester I był rodowitym Rzymianinem. O dzieciństwie i młodości świętego niewiele wiadomo. Wiemy natomiast, że przyjął święcenia kapłańskie jeszcze przed rozpoczęciem prześladowań chrześcijan przez cesarza Dioklecjana.


Rodzina ma być święta - Uroczystość Świętej Rodziny.

Przeżywamy dziś uroczytość Świętej Rodziny z Nazaretu. To jest miara i wzór dla dzisiejszych rodzin. Patrzmy na Nazaret i tam szukajmy odpowiedzi na pytanie: Jaka dzisiaj ma być rodzina ?


Pierwsza  « Poprzednia 32 33 34 35 36 Następna » 

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA