Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdoła pojąć, jak wielkie rzeczy, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.

- 1Kor 2, 9

Aktualności

Przełożony wspólnoty z Taize, br. Alois ...

Chrzest i słowo Boże, to jest to, co łączy młodych, którzy przybyli do Rzymu - mówił br Alois, witając Papieża. Wskazał, że chrześcijanie pojednani, mogą się stawać świadkami pokoju i komunii.


Papież zachęca młodych do ...

Papież w swoim słowie skierowanym do młodych, którzy zjechali się w tym roku do Rzymu, zachęca ich, aby na nowo zatroszczyli się o Światło w swoim życiu, którym jest Jezus.


Św. Szczepan wzorem ewangelizatora.

Benedykt XVI wskazał na św. Szczepana, który jest dzisiaj wzorem dla wszystkich, którzy chcą realizować wezwanie do nowej ewangelizacji.


Pierwszy świadek Dzieciątka.

Przesłanie pierwszego męczennika. Rozważanie bł. Jana Pawła II z 2001 roku.


Pasterka w Watykanie.

Ojciec Święty, Benedykt XVI, przewodniczył uroczystej Pasterce w Bazylice św. Piotra. "Bóg staje się dzieckiem, abyśmy Go mogli miłować i jako dziecko powierza się z ufnością w nasze ręce". - mówił Papież .


Życzenia świąteczne !

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy." (J 1, 14)


Wigilijna modlitwa

Zasiadając do wigilijnego stołu w naszych rodzinach, niech nie zabraknie słuchania Słowa Bożego, modlitwy i kolędowania. Niech przebaczenie i miłość zajasnieją światłem w naszych sercach i między nami.


Wiara Maryi podstawą nadziei chrześcijan.

Benedykt XVI swą katechezę, podczas środowej audiencji ogólnej, poświęcił wierze Maryi, która dla chrześcijan jest zachętą, by żyć jak Ona, posłuszeństwem wiary i pokorą. Była to ostatnia katecheza przed uroczystością Bożego Narodzenia.


Kolejne osoby otrzymały "nowe życie" !

W dniach od 14 do 16 grudnia 2012 r., już kolejny raz w Roku Wiary, przeżywany był w rzeszowskiej Parafii MB Saletyńskiej, Kurs Filipa. Ekipę tworzyli bracia SNE św. Filipa ze wspólnot rzeszowskich.


Piekny czas radości.

Dnia 16.12.2012 r. w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie odbyła się po raz kolejny Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Gromadząc się ...


Pierwsza  « Poprzednia 33 34 35 36 Następna » 

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA