Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo, i czemu jęczysz we mnie? Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać.

- Ps 42, 6

Aktualności

Pasterka w Watykanie.

Ojciec Święty, Benedykt XVI, przewodniczył uroczystej Pasterce w Bazylice św. Piotra. "Bóg staje się dzieckiem, abyśmy Go mogli miłować i jako dziecko powierza się z ufnością w nasze ręce". - mówił Papież .


Życzenia świąteczne !

"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy." (J 1, 14)


Wigilijna modlitwa

Zasiadając do wigilijnego stołu w naszych rodzinach, niech nie zabraknie słuchania Słowa Bożego, modlitwy i kolędowania. Niech przebaczenie i miłość zajasnieją światłem w naszych sercach i między nami.


Wiara Maryi podstawą nadziei chrześcijan.

Benedykt XVI swą katechezę, podczas środowej audiencji ogólnej, poświęcił wierze Maryi, która dla chrześcijan jest zachętą, by żyć jak Ona, posłuszeństwem wiary i pokorą. Była to ostatnia katecheza przed uroczystością Bożego Narodzenia.


Kolejne osoby otrzymały "nowe życie" !

W dniach od 14 do 16 grudnia 2012 r., już kolejny raz w Roku Wiary, przeżywany był w rzeszowskiej Parafii MB Saletyńskiej, Kurs Filipa. Ekipę tworzyli bracia SNE św. Filipa ze wspólnot rzeszowskich.


Piekny czas radości.

Dnia 16.12.2012 r. w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie odbyła się po raz kolejny Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Gromadząc się ...


Za nami Kurs Filipa w Warszawie

W miniony weekend odbył się Kurs Filipa w Warszawie. Uczestniczyło w nim 15 osób. Poprowadził go ks. Jacek G. z ekipą z Warszawy.


Zbliża się czas Adwentu

Zbliża się Adwent i jak co roku  można składać ofiary na paczki dla potrzebujących. Mamy w „opiece” stałe rodziny, dla których ta pomoc jest naprawdę przydatna ale  nie zapominajmy również, że tego dzielenia się dobrami materialnymi potrzebujemy przede wszystkim my sami. 


Nie mylić panowania Chrystusa z władzą

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, stanowiąca ukoronowanie roku liturgicznego, jest ubogacona przyjęciem do Kolegium Kardynalskiego sześciu nowych członków, których zgodnie z tradycją, zaprosiłem dziś do koncelebrowania wraz ze mną Eucharystii. Do każdego z nich kieruję najserdeczniejsze pozdrowienia, dziękując kard. Jamesowi Michaelowi Harveyowi za miłe słowa skierowane do mnie w imieniu wszystkich.


Ewangelizacja w naszej diecezji

Ewangelizacja z peregrynacją

Od 14.11.2012 roku rozpoczyą się I etap ewangelizacji połączony z peregrynacją obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Ekipy złożone z kapłaów oraz świeckich osób, w każdej parafii Archidiecezji poprowadzą rekolekcje ewangelizacyjne. Ten czas, ma pomóc nam na nowo, rozbudzić w nas żywą i prawdziwą wiarę oraz doprowadzić do osobistego doświadczenia miłości Bożej.


Pierwsza  « Poprzednia 33 34 35

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA