Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Uderzenie rózgi wywołuje sińce, uderzenie języka łamie kości.

- Syr 28, 17

Czynić wszystko jak Mistrz

Czynić wszystko jak Mistrz

Nie łatwo jest być uczniem. Szybko chcemy być samodzielni i niezależni oraz nie chcemy, aby nas ktoś pouczał, bo sami - tak myślimy - lepiej wiemy. Jednak Jezus najwięcej czasu poświęcał swoim uczniom, których powołał, by im przekazać swoją misję. Dlatego uczniostwo, to bardzo ważna postawa w duchowości chrześcijańskiej. Tej postawy ciągle się uczymy i do niej dorastamy. Chrześcijanin uczniem nie przestaje być.

Bycie uczniem jest więc wezwaniem do nieustannego trwania przy Mistrzu - Jezusie. To podążanie za Nim i czynienie tego, co od Niego się nauczymy, tego co nam przekaże. Mogliśmy odkrywać piękno tego wezwania, wielkość oraz odpowiedzialność, jaka wiąże się z wejściem na drogę uczniostwa. Okazją do tego był Kurs Jana, który przeżywaliśmy w ostatnim czasie w naszym ośrodku w Mrągowie. 

Był to czas formacji dla wspólnoty z Gutkowa, którzy przeżywali go razem ze swoim Pasterzem, Księdzem Darkiem SDB. Wśród uczestników byli również nasi bracia ze wspólnot z Mrągowa i Olsztyna oraz jedna osoba z Gdyni. Wyrażamy naszą wdzięczność Bogu za ten wspólnie przeżyty czas na słuchaniu Słowa, modlitwie i dzieleniu się swoją wiarą. Ufamy, że przyniesie on dobre owoce w naszym życiu i posłudze oraz pomoże wiernie iść za naszym Mistrzem i być jego wiernym uczniem.

Dziękujemy braciom za wspieranie naszej posługi modlitwą i ofiarą. Dziękujemy za posługę w kuchni: Mariance, Monice, Teresce i Zbyszkowi oraz Basi, Eli i Grażynce. W ekipie tym razem posługiwali: Asia, Ania N, Sylwia, Marzenka i ks. Jacek G. MS.

Fotki tutaj


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA