Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Uderzenie rózgi wywołuje sińce, uderzenie języka łamie kości.

- Syr 28, 17

Odkryć życie w sobie

Odkryć życie w sobie

Wielki Post jest dobrym czasem, aby wyjść na pustynię swojego życia i odkryć prawdziwe źródło życia, które jest w Jezusie. Duch wyprowadził Jezusa na pustynię i ten sam Duch prowadzi nas na pustynię, która pomaga wejść w ciszę i kontemplację Słowa. Ten sam Duch prowadził nas w czasie Kursu Filipa, który mogliśmy prowadzić i przeżywać z naszymi braćmi w Dębowcu, w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńswkiej.

Miłość Boża i Jego miłosierdzie są nieograniczone i niezmienne. Tę prawdę Bóg ciągle nam przypomina i o niej ciągle nas przekonuje. Jego Słowo jest prawdą i ono ciągle się wypełnia. Zatem możemy bez leku pozwolić Mu się prowadzić przez Słowo, które do nas posyła. Mogliśmy się o tym przekonać w tym ostatnim czasie, kiedy Bóg pozwolił nam Jego słowo głosić. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas posługi i wspólnej modlitwy razem z osobami, które uczestniczyły w tum Kursie Filipa. 

Byli to bracia ze wspólnoty w Dębowcu i z Kobylanki oraz inne osoby spoza naszego środowiska i z różnych miejscowości południowej Polski, z Jasła i okolic. W sumie była to grupa ponad czterdziestu osób. Ufamy, że życie które w ich sercu zrodził Duch Święty będzie się rozwijało i będą wydawać jego owoce. Powierzamy ich wszystkich wstawiennictwu i opiece Pięknej Pani z La Salette.

Dziękujemy braciom za modlitwę i pamięć oraz posługę. Tym razem ekipę tworzyli: Madzia, Agata i Ilona z Rzeszowa, ks. Paweł Raczyński MS z Dębowca oraz ks. Jacek G. MS.


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA