Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Będziesz miłował Pana Boga swgo, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą".

- Mk 12,30

Słowo jest blisko

Słowo jest blisko

Ostatni czas, który jest za nami, to posługa w naszym ośrodku podczas Kursu Emaus, który przeżywali nasi bracia ze wspólnoty w Warszawie. Mogliśmy się przekonać, że Słowo nieustannie nam towarzyszy na drogach naszego życie, choć nie zawsze Go rozpoznajemy i nie zawsze mamy serce gotowe do słuchania i wierzenia. Dobrze, że Jezus jest cierpliwy i nie zraża się naszym zamknięciem. Jego słowo potrafi rozpalić najtwardsze serca i uwolnić od smutku i przygnębienia. Potrafi również nadać sens temu, co wydaje się nie mieć sensu i co chcemy porzucić.

Niech zatem nasze serca będą otwarte, bo Słowo idzie z nami, ale my też zróbmy wszystko, aby iść z Nim i mieć dla Niego czas każdego dnia, by Go słuchać. Wtedy będzie nas Ono przeprowadzać nieustannie ze śmierci do życia, tak byśmy innym mogli nieść prawdziwe Życie, którym jest Zmartwychwstały Pan.

Dziękujemy wszystkim braciom za modlitwę w tym czasie za nas wszystkich: uczestników i prowadzących. Dziękujemy braciom z Mrągowa za posługę w kuchni. W ekipie tym razem byli: Wandzia, ks. Mirek O. ms, Jadwiga i Kinga oraz ks. Jacek G. ms.

Fotki tutaj


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA