Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Ja możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od Boga.

- J 5, 44

Wezwanie ciągle aktualne

Wezwanie ciągle aktualne

Człowiek z natury nosi w sobie głębokie pragnienie, aby być blisko Boga i doświadczać Jego Ojcowskiej Miłości. Dlatego tak mocno szuka szczęścia. Potrzeba więc takich ludzi, którzy tą Miłość spotkali i mogą innym skutecznie pokazać drogę do Niej. Tym, co pomaga innym tą Miłość owocnie nieść, jest Kurs Pawła, który jest czasem formacji ewangelizatorów, których dzisiaj Kościół bardzo potrzebuje. 

Za nami pięknu czas Kursu Pawła, który przeżywaliśmy w naszym Ośrodku w Mrągowie. Doświadczaliśmy jak Bóg jest wierny i dobry. Jego Słowo może rozpalić serce, przemienić je i rozpalić w nim zapał i gorliwość, aby dzielić się z innym Dobrą Nowiną. Wielu dzisiaj czeka na tę Prawdę, która może zmienić ich życie. Jezus umarł za wszystkich i zbawił wszystkich, ale nie wielu o tym wie. Dlatego Jezus rozpala serca mocą swego Ducha, który czyni dzieło ewangelizacji w Kościele możliwym i skutecznym. Mogliśmy się sami o tym przekonać.

Jesteśmy wdzięczni Bogu i oddajemy Mu chwałę w tym czego dokonał w czasie Kursu Pawła w naszych serach. Jezus naprawdę Zmartwychwstał i Żyje ! 

Kurs przeżywali bracia z naszych wspólnot (Rzeszów, Warszawa, Dębowiec, Kobylanka, Mrągowo i Olsztyn) oraz z poza naszego środowiska. Wśród uczestników byli również klerycy i siostry zakonne. Byli też bracia ze wspólnoty na Słowacji. Ufamy, że to doświadczenie będzie rodziło konkretne owoce w życiu i w posłudze całego środowiska naszej Szkoły.

Dziękujemy wszystkim braciom, którzy podejmowali posługę modlitewną w czasie Kursu. To jest ogromne wsparcie posługi, ale też włączenie się w posługę. Dziękujemy braciom za posługę w kuchni: z Mrągowa i z Olsztyna. 

W ekipie posługiwali Ania, dk Maciek W. MS, Ula, Marzenka, Asia, Wiola, ks. Zbyszek G. MS, Sylwia i ks. Jacek G. MS.

Fotki tutaj


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA