Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują...

- Mt 5, 44

Zjednoczeni w charyzmacie pojednania

Zjednoczeni w charyzmacie pojednania

Maryja z La Salette ciągle przywołuje do siebie swoje dzieci. Tak było również w trzecią sobotę września, kiedy mogliśmy przybyć całym środowiskiem do Polskiego La Sakette, którym jest Dębowiec. To właśnie w tym miejscu spotkaliśmy się wspólnie, aby jako środowisko SSNE zaangażować się w uroczystości odpustowe w Dębowcu i wykorzystać ten czas do ewangelizacji i wspólnego uwielbienia Boga. Było to doświadczenie bogactwa Kościoła w szerokim wymiarze oraz ożywienie tego, co potocznie nazywamy "tradycyjne". Pan Bóg był dla nas hojny i łaskawy.

Czas tego spotkania wypełniała modlitwa, konferencje ks. Jana i ks. Jacka, koncert zespołu dziecięcego z Kobylanki "Turbo Anioły" i Wieczór Uwielbienia prowadzony przez zespół "Matula". Sercem i uwieńczeniem tego dnia, była wspólna Eucharystia razem z pielgrzymami, której przewodniczył ks. Prowincjał. 

Wdzięczni jesteśmy Bogu i Maryi za ten czas wspólnie spędzony w tak wielkiej wspólnocie. Byli bracia z Krakowa, Dębowca, Rzeszowa, Kobylanki, Warszawy, Olsztyna i Mrągowa oraz ze Słowacji. Wdzięczni jesteśmy za obecność Pasterzy wspólnot.

Cały dzień był przeżywany w temacie "Zjednoczeni w charyzmacie pojednania". Treść konferencji i modlitwa prowadziły nas w odkrywaniu i pogłębianiu daru pojednania. Ufamy, że to spotkanie zaowocuje w naszym życiu i posłudze, że będziemy żyli pojednaniem w naszych środowiskach i to pojednanie innym ogłaszać przez własne świadectwo. 


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA