Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdoła pojąć, jak wielkie rzeczy, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.

- 1Kor 2, 9

Nowi Ewangelizatorzy

Nowi Ewangelizatorzy

Wezwanie do ewangelizacji jest nieustannie aktualne w Kościele, ponieważ Kościół do tego jest powołany. Ma nieść "słowa życia" do tych, którzy tego życia, którym jest Jezus Chrystus, nigdy nie doświadczyli. Mając to życie w sobie, pytamy się: Jak to życie skutecznie innym przekazać, podzielić się nim. Dlatego za nami piękny czas Kursu Pawła, który do wypełnienia tego zadania, nas przygotował. Mogliśmy przeżywać ten czas w dniach od 5 do 13 lipca w Ośrodku SSNE w Mrągowie.

Ten czas jest nie tylko formowaniem do ewangelizacji, ale jest również czasem, w którym są formowani formatorzy ewangelizatorów, którzy będą mogli przekazać innym to, co sami otrzymali. Nie zatrzymają tego dla siebie, ale podzielą się z innymi, by oni czynili to samo. W ten sposób Słowo może skutecznie, pokonując przestrzeń i czas, docierać do ludzkich serc.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to doświadczenie wiary, które mogliśmy wspólnie przeżyć. Wdzięczni jesteśmy za Słowo, którego wspólnie słuchaliśmy, mogąc doświadczać Jego mocy w naszych sercach. Jak zawsze, tak i tym razem, bo Bóg jest zawsze wierny, mogliśmy doświadczyć Jego mocy, prowadzenia i działania w posłudze głoszenia oraz w sercach braci, którzy ten czas przeżywali.

W tym roku uczestniczyło kilkudziesięciu braci i sióstr z naszych wspólnot, z: Rzeszowa, Warszawy, Słowacji, Dębowca o Kobylanki oraz Olsztyna i Mrągowa. Byli wśród uczestników również bracia klerycy z Seminarium Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie.

Wyrażając naszą wdzięczność i oddając chwałę Bogu, chcemy też podziękować wszystkim braciom ze wspólnot, którzy angażowali się w ten Kurs, poprzez posługę modlitewną w ciągu całego czasu trwania kursu (w kraju i za granicą) oraz tym, którzy angażowali się w posługę w kuchni.

Tak się składa, że ostatnio doświadczamy międzynarodowego wymiaru naszej posługi, gdyż są z nami bracia Słowacy, którzy uczestniczą w kursach, modlą się za tą posługę oraz są w ekipie.

Ufamy, że ten czas będzie przynosił dobre owoce w życiu naszych wspólnot i całej Szkoły oraz w życiu każdego z nas.

W ekipie tym razem byli: Ania, Marzenka, Asia, Ula, Mirko, Sylwia, ks. Zbyszek oraz ks. Jacek.

Fotki tutaj


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA