Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Uderzenie rózgi wywołuje sińce, uderzenie języka łamie kości.

- Syr 28, 17

Nowi Ewangelizatorzy

Nowi Ewangelizatorzy

Wezwanie do ewangelizacji jest nieustannie aktualne w Kościele, ponieważ Kościół do tego jest powołany. Ma nieść "słowa życia" do tych, którzy tego życia, którym jest Jezus Chrystus, nigdy nie doświadczyli. Mając to życie w sobie, pytamy się: Jak to życie skutecznie innym przekazać, podzielić się nim. Dlatego za nami piękny czas Kursu Pawła, który do wypełnienia tego zadania, nas przygotował. Mogliśmy przeżywać ten czas w dniach od 5 do 13 lipca w Ośrodku SSNE w Mrągowie.

Ten czas jest nie tylko formowaniem do ewangelizacji, ale jest również czasem, w którym są formowani formatorzy ewangelizatorów, którzy będą mogli przekazać innym to, co sami otrzymali. Nie zatrzymają tego dla siebie, ale podzielą się z innymi, by oni czynili to samo. W ten sposób Słowo może skutecznie, pokonując przestrzeń i czas, docierać do ludzkich serc.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to doświadczenie wiary, które mogliśmy wspólnie przeżyć. Wdzięczni jesteśmy za Słowo, którego wspólnie słuchaliśmy, mogąc doświadczać Jego mocy w naszych sercach. Jak zawsze, tak i tym razem, bo Bóg jest zawsze wierny, mogliśmy doświadczyć Jego mocy, prowadzenia i działania w posłudze głoszenia oraz w sercach braci, którzy ten czas przeżywali.

W tym roku uczestniczyło kilkudziesięciu braci i sióstr z naszych wspólnot, z: Rzeszowa, Warszawy, Słowacji, Dębowca o Kobylanki oraz Olsztyna i Mrągowa. Byli wśród uczestników również bracia klerycy z Seminarium Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie.

Wyrażając naszą wdzięczność i oddając chwałę Bogu, chcemy też podziękować wszystkim braciom ze wspólnot, którzy angażowali się w ten Kurs, poprzez posługę modlitewną w ciągu całego czasu trwania kursu (w kraju i za granicą) oraz tym, którzy angażowali się w posługę w kuchni.

Tak się składa, że ostatnio doświadczamy międzynarodowego wymiaru naszej posługi, gdyż są z nami bracia Słowacy, którzy uczestniczą w kursach, modlą się za tą posługę oraz są w ekipie.

Ufamy, że ten czas będzie przynosił dobre owoce w życiu naszych wspólnot i całej Szkoły oraz w życiu każdego z nas.

W ekipie tym razem byli: Ania, Marzenka, Asia, Ula, Mirko, Sylwia, ks. Zbyszek oraz ks. Jacek.

Fotki tutaj


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA