Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdoła pojąć, jak wielkie rzeczy, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.

- 1Kor 2, 9

Czas dla wspólnot przy Pięknej Pani

Czas dla wspólnot przy Pięknej Pani

Miesiąc wrzesień jest czasem, gdzie nasze myśli biegną w stronę Pięknej Pani z La Salette, która zjawiła się 19 września 1846 roku na południu Francji. Takim polskim La Salette jest Dębowiec, w którym Maryja już od wielu lat przyjmuje swoje dzieci i prowadzi do swego Syna. W tym roku mogliśmy kolejny raz spotkać się i posługiwać w tym miejscu jako SSNE podczas tegorocznego odpustu.

Tutaj możemy odkrywać ciągle na nowo sens orędzia, duchowość saletyńską oraz charyzmat pokuty i pojednania, który chcemy przyjmować za swój i nim żyć w naszej codzienności. Tegoroczne spotkanie było związane z tematem powołania. Odkryć swoje powołanie i dobrze je przeżywać, to klucz do radości i pokoju. Trzeba zatem nieustannie przyglądać się swojemu powołaniu i na nowo je odkrywać, odkrywać jego istotę i prawdziwy sens. 

Pomagały w tym katechezy oraz wspólna modlitwa, której uwieńczeniem była wspólna Eucharystia razem z wszystkimi wiernymi, której przewodniczył ks. Prowincjał.

Dziękujemy Bogu za ten czas oraz wszystkim braciom, którzy byli razem z nami i tym, którzy łączyli się z nami przez modlitwę. Ufamy, że w przyszłym roku nas nie zabraknie w tym miejscu.


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA