Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Uderzenie rózgi wywołuje sińce, uderzenie języka łamie kości.

- Syr 28, 17

Czas dla wspólnot przy Pięknej Pani

Czas dla wspólnot przy Pięknej Pani

Miesiąc wrzesień jest czasem, gdzie nasze myśli biegną w stronę Pięknej Pani z La Salette, która zjawiła się 19 września 1846 roku na południu Francji. Takim polskim La Salette jest Dębowiec, w którym Maryja już od wielu lat przyjmuje swoje dzieci i prowadzi do swego Syna. W tym roku mogliśmy kolejny raz spotkać się i posługiwać w tym miejscu jako SSNE podczas tegorocznego odpustu.

Tutaj możemy odkrywać ciągle na nowo sens orędzia, duchowość saletyńską oraz charyzmat pokuty i pojednania, który chcemy przyjmować za swój i nim żyć w naszej codzienności. Tegoroczne spotkanie było związane z tematem powołania. Odkryć swoje powołanie i dobrze je przeżywać, to klucz do radości i pokoju. Trzeba zatem nieustannie przyglądać się swojemu powołaniu i na nowo je odkrywać, odkrywać jego istotę i prawdziwy sens. 

Pomagały w tym katechezy oraz wspólna modlitwa, której uwieńczeniem była wspólna Eucharystia razem z wszystkimi wiernymi, której przewodniczył ks. Prowincjał.

Dziękujemy Bogu za ten czas oraz wszystkim braciom, którzy byli razem z nami i tym, którzy łączyli się z nami przez modlitwę. Ufamy, że w przyszłym roku nas nie zabraknie w tym miejscu.


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA