Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Będziesz miłował Pana Boga swgo, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą".

- Mk 12,30

Od śmierci do życia

Od śmierci do życia

Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jesteśmy zaproszeni, by wejść na drogę nawrócenia, na drogę, która jest przejściem "od śmierci do życia". Papież Franciszek podczas audiencji w Środę Popielcową w Watykanie, mówił że "Jest to pielgrzymowanie podążające drogą Jezusa, który na początku swojej posługi przez czterdzieści dni usunął się na pustynię, aby modlić się i pościć, będąc kuszonym przez diabła".

W swojej katechezie podkreślał duchowe znaczenie pustyni, na której doświadczamy ciszy. Ona jest miejscem, w którym możemy usłyszeć Boga. Dlatego zachęca, aby w tym czasie wrócić na nowo do Słowa Bożego. Jak mówił: "Wielki Post to właściwy okres, by uczynić miejsce dla Słowa Bożego. Jest to czas, aby wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię. To czas, by oderwać się od telefonu komórkowego i połączyć z Ewangelią". Podkreślił, że potrzebujemy tego Słowa, bardziej niż chleba: "bardziej niż chleb potrzebujemy Słowa Bożego, musimy rozmawiać z Bogiem: musimy się modlić. Ponieważ tylko przed Bogiem ujawniają się skłonności serca i dwulicowość duszy. Oto pustynia, miejsce życia, a nie śmierci, ponieważ dialog w milczeniu z Panem przywraca nam życie".

Czytaj całość. 


Logowanie użytkownika

REJESTRACJA