Saletyńska Szkoła        Nowej Ewangelizacji             przy zgromadzeniu                      księży misjonarzy saletynów 

Uderzenie rózgi wywołuje sińce, uderzenie języka łamie kości.

- Syr 28, 17

Aktualności

Powołany by stać się uczniem

Za nami piękny czas posługi na Kursie Jana, który przeżywaliśmy w Domu Rekolekcyjnym "Tabor" w Rzeszowie. Słowo Boże prowadziło nas w budowanie osobistej relacji z Jezusem, który pragnie ukształtować z nas swoich uczniów. Kurs ten kształtuje duchowość ewangelizatora, którą jest uczniostwo. Był to czas formacji dla naszych braci ze wspólnot w Krakowie i Rzeszowie.

Miłość źródłem nadziei

Podczas jednej ze środowych audiencji, Papież Franciszek, wskazując na ojcowski i macierzyński wymiar miłości Boga, mówił, że to jest źródło nadziei dla każdego człowieka. Ojciec Święty stawiał pytania: "Co trzeba, aby przemienić serce człowieka nieszczęśliwego ? Jakie jest lekarstwo, by przemienić serce człowieka nieszczęśliwego ? Trzeba przede wszystkim wziąć go w ramiona. Sprawić, by poczuł, że jest potrzebny, ważny, a przestanie być smutny" - mówił Papież.

Serce z ciała

Zespół MATULA istnieje już długi czas na chrześcijańskiej scenie muzycznej i swoją muzyką uwielbia Boga. Właśnie ukazała się ich najnowsza płyta zatytułowana "Serce z ciała", której teksty i muzyka pomagają nam otworzyć serce na miłość z jaką Jezus do nas przychodzi. Słuchanie otwartym sercem tej płyty może stać się doświadczeniem wiary, które pomoże w osobistym spotkaniu z Jezusem i oddaniu Mu swojego życia, czyniąc Go swoim Jedynym Panem i Zbawicielem.

Duch buduje jedność

Papież Franciszek podczas Eucharystii, którą sprawował na Placu św. Piotra w uroczystość Zesłania Ducha Świętego mówił, że "... Duch tworzy różnorodność i jedność, kształtując w ten sposób lud nowy, zróżnicowany i zjednoczony: Kościół powszechny. Najpierw z wyobraźnią i nieprzewidywalnością tworzy różnorodność. Następnie

Jakiej wiary Bóg szuka

Podczas swojej ostatniej podróży do Egiptu, Papież Franciszek w czasie jednej z homilii mówił jaka wiara podoba się Bogu. Powiedział "Bogu podoba się jedynie wiara wyznawana życiem, bo jedynym ekstremizmem dopuszczalnym dla wierzących jest radykalizm miłości! Wszelkie inne ekstremizmy nie pochodzą od Boga i Jemu się nie podobają!".

A więc moje dzieci, ogłoście to

Kościół w tym roku szczególnie prosi, byśmy szli i głosili Dobrą Nowinę o Miłości, z którą Bóg w Jezusie przychodzi do nas. Maryja na La Salette prosi, by nie bać się na nowo wrócić, drogą nawrócenia i pokuty, do tej Miłości, która zbawia. Cieszymy się, że mogliśmy ostatnio głosić Słowo Boże w Dębowieckim Sanktuarium, prowadząc Kurs Filipa.

Być formowanym, by prowadzić

Jezus będąc ze swoimi uczniami, nieustannie ich formował i wychowywał, by mogli potem realizować powierzoną im przez Niego misję i zadanie. Ta misja nieustannie jest realizowana przez Kościół, który stanowimy wszyscy razem - duchowni i świeccy. Jezus również dzisiaj nieustanie towarzyszy Kościołowi przez Ducha Świętego, który poucza i prowadzi.

Droga Krzyża

W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w Koloseum, pod przewodnictwem Papieża Franciszka, przygotowała francuska biblistka Anne - Marie Pelletier. Wielki Piątek jest dniem szczególnego wpatrywanie się w Krzyż Jezusa, na który objawia się największa Miłość Boga do człowieka. Odkrywajmy w Krzyżu źródło nadziei i pokoju dla siebie oraz siłę, aby brać swój własny krzyż i podążać za Panem.

Triduum Paschalne

Przed nami piękny i święty czas Triduum Paschalnego. Jak ten czas dobrze przeżyć ? Papież Franciszek w jednej z katechez mówił: "Tajemnica, którą adorujemy w okresie Wielkiego Tygodnia to wspaniała historia miłości, która nie zna przeszkód. Męka Pańska trwa aż do końca świata, gdyż jest to historia uczestniczenia w cierpieniach całej ludzkości i nieustanna obecność w wydarzeniach życia osobistego każdego z nas. Tak więc Triduum Paschalne jest pamiątką dramatu miłości, który daje nam pewność, że nigdy nie będziemy opuszczeni w życiowych próbach"

Modlitwa charyzmatyczna

Przeżywany czas w Liturgii, sprzyja zatrzymaniu się i spojrzeniu w głąb swojego serca, by otworzyć je na działanie łaski Pana. Również jest to okazja, aby pozwolić formować się i kształtować przez Moc Ducha Świętego, który może odnowić nasze życie. Właśnie taki czas przeżywali nasi bracia z najmłodszej wspólnoty, którzy przeżywali w Ośrodku SSNE w Mrągowie swoją formację.

Pierwsza  « Poprzednia 4 5 6 7 8 Następna »  Ostatnia

Logowanie użytkownika

REJESTRACJA